Mycie dachów Poznań

mycie ciśnieniowe dachów poznań, impregnacja dachówPosiadanie własnego domu jest jednym z największych marzeń wielu osób. Gdy to pragnienie się ziści, domownicy dokładają wszelkich starań, ażeby ich „cztery kąty” zawsze były zadbane, estetyczne i gustowne. Niestety zdarzają się zabrudzenia, których nie da się usunąć tradycyjnymi metodami. Środki czyszczące działają zbyt słabo na np. smołę, zaprawę, oleje i smary. Do usuwania trudnych zabrudzeń wymagane jest także użycie specjalnego sprzętu. Warto zatem zrezygnować z samodzielności i zamówić firmę zajmującą się usługą „Mycie ciśnieniowe Poznań”

Mycie ciśnieniowe Poznań

Nie każdy brud można usunąć za pomocą tradycyjnych środków. Czasem są one umiejscowione na niedostępnych obszarach typu dachy, elewacja czy fasady. Próby dotarcia do tych miejsc, może być bardzo niebezpieczne i czasochłonne. Firma nasza zajmuje się myciem ciśnieniowym, usługę wykonujemy szybko i co najważniejsze tanio.

Mycie ciśnieniowe polega na usuwaniu warstw brudu atmosferycznego, budowlanego, a także motoryzacyjnego. Jest to technika bardzo skuteczna i szybka. Do tego procesu niezbędne jest zastosowanie odpowiednich urządzeń, najlepiej renomowanych firm. Działanie tego typu sprzętu jest bardzo proste. Myjki ciśnieniowe należy w pierwszej fazie podłączyć z ujęciem wody i prądu. W części zwanej „korpusem” znajduje się pompa zwiększająca ciśnienie. Woda przy pomocy przewodu wysokociśnieniowego trafia do pistoletu natryskowego, a stąd woda wydostaje się na zewnątrz.
Mycie ciśnieniowe polega na spłukiwaniu zanieczyszczeń strumieniem wody, którego ciśnienie zostaje wielokrotnie zwiększone (może dochodzić do 20Mpa). Dzięki tak dużej sile urządzenie myjące jest w stanie usunąć każdy rodzaj brudu, zarówno tego świeżego jak też i zastałego.

Impregnacja dachów Poznań

mycie ciśnieniowe dachów poznań, impregnacja dachówImpregnacja dachów Poznań to usługi bardzo istotne dla stanu i wyglądu domu. Każdy dach z czasem się niszczy. Dlatego warto co jakiś czas przeprowadzić jego impregnacje Impregnacja nie tylko nadaje lepszy wygląd powierzchni, ale także chroni ją przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Zabezpiecza ją przed działaniem wilgoci i mrozu. Zmniejsza także ryzyko porostu mchami i grzybami. Zaimpregnowany obszar staje się odporny na zanieczyszczenia atmosferyczne oraz tłuszcz.
Impregnacje dachów przeprowadza się przy użyciu odpowiednich preparatów. Dzięki nim powierzchnie wyglądają jak nowe.

Zaimpregnowany dach nabiera właściwości hydrofobowej. Oznacza to, że wilgoć i woda nie wnikają w strukturę materiału, ale zatrzymują się na zewnątrz. Krople wody spływają po dachu, dzięki czemu powierzchnia nie niszczeje i nie traci swojej właściwości ochronnej. Kolejną korzyścią impregnacji jest odporność na UV. Dzięki czemu dach dłużej zachowuje swój kolor.